یادگیری با طعم لذت

  نوشته شده در ۱۳۹۴/۲/۱۷ ساعت ۱۹:۰۵

شرح کامل بخش ویژه جشنواره و دانلود فرمت مقالات

یادگیری با طعم لذت

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های هر کودکی در دوران رشد که بخش بزرگی از شخصیت هر فردی در بزرگسالی را تشکیل می‌دهد بازی‌هایی است که در این سنین انجام می‌دهد. کودکان به هنگام بازی تجربه کسب می‌کنند، به رابطه علت و معلولی بین روابط پی می‌برند، ادراک و تصورخود را رشد می‌دهند و به این ترتیب به ساختن مفاهیم درذهن و روان خود می‌پردازند. بازی از نیازهای مهم و اساسی‌ترین فعالیت کودک می‌باشد که در عین سرگرم کردن وی کارکردهای مهم دیگری نیز داراست. هر یک از این کارکردها به جنبه‌هایی از زندگی کودک مربوط می‌شود که وی را برای ورود به زندگی بزرگسالی آماده می‌سازند.

با این نگاه به بازی‌های رایانه ای نیز می‌توان به عنوان ابزارهایی در خدمت آموزش و تربیت کودکان نگریست که اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرند می‌توانند جایگاه مناسبی در رشد کودکان در ابعاد مختلف اجتماعی، شناختی، عاطفی و حتی جسمانی داشته باشند. هم اکنون بازی‌های مختلفی برای آموزش مسائلی مانند کار تیمی و تمرکز تولید شده و همچنین برای تقویت قدرت بیان و حافظه یافت می‌شوند. سرعت عمل، آموزش مفاهیم درسی و آموزش سبک زندگی از دیگر مصادیق آموزش در بازی‌های رایانه‌ای هستند.

در واقع بخش ویژه جشنواره با تمرکز بر کودکان به عنوان نسل آینده‌ساز کشور عزیزمان، بر آن است تا به جستجوی بازی‌هایی بپردازد که با انتخاب این قشر سنی به عنوان مخاطب اصلی، سعی در آموزش مفاهیم مختلف به آن‌ها از طریق بازی را دارد. چنین بازی‌هایی با ترکیب آموزش و بازی سعی دارند که شیرین‌ترین و ماندگارترین دانش‌ها را به کودکان بیاموزند. بازی‌هایی که یادگیری را با طعم لذت به کودکان هدیه می‌دهند، می‌توانند در این بخش با یکدیگر رقابت کنند. همانگونه که گفته‌شد این آموزش می‌تواند شامل مفاهیم درسی، اجتماعی، شناختی، عاطفی و یا آموزش سبک زندگی باشد. مؤسسه سراج به عنوان حامی این بخش ویژه، بر خود وظیفه می‌داند از کسانی که در چنین امر دشوار و مهمی به موفقیت دست یافته‌اند تقدیر بنماید.

 .

دانلود فرمت مقالات:
http://igdf.ir/files/dl/Author_Template.docx