دومین دوره مسابقات جهانی دانشجوی بازی ساز با مشارکت 11 کشور برگزار شد

  نوشته شده در ۱۳۹۳/۹/۹ ساعت ۱۳:۱۱

در این دوره 56 بازی ساخته شد که می‌توانید آنها را مشاهده و دریافت کنید

دومین دوره مسابقات جهانی دانشجوی بازی ساز با مشارکت 11 کشور برگزار شد

دومین دوره مسابقات جهانی دانشجوی بازی ساز (بازی سازی 24 ساعته) با مشارکت 11 کشور در قالب 110 تیم به مدت 24 ساعت (از پنجشنبه تا جمعه) برگزار شد که حاصل آن ساخت 55 بازی بود.

موضوع این دوره از مسابقات "اتحاد و صلح جهانی" بود که در قالب تصویر ذیل در وبسایت مسابقات قرار داده شد و شرکت کنندگان طبق آن به ساخت بازی با این موضوع پرداختند.

PC: 43 games
Touch Interfaces: 9 games
Web: 4 games

All games: 56

 این مسابقات که اولین سبک 24 ساعته در دنیا محسوب می‌شود، با مدیریت ایران راه اندازی و برگزار شده است. در دوره نخست این مسابقات که سال گذشته برگزار شد، 140 تیم از 23 کشور مشارکت داشتند که 62 بازی در بازه زمانی 24 ساعته ساخته شد که می‌توانید آن را از وبسایت مسابقات www.StudentGDC.com دریافت کنید 

بازی‌های ساخته شده این دوره بعد از بررسی از روز سه شنبه در وبسایت مسابقات قابل مشاهده و دانلود هستند. داوری مسابقات نیز از هفته آینده آغاز می‌شود و پس از داوری اختتامیه اسفند ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

جوایز این دوره از مسابقات به ترتیب 2000$، 1500$ و 1000$ است.

کشورهای شرکت کننده بر حسب تعداد تیم‌های حاضر در مسابقات به ترتیب: ایران، آمریکا، هند، مراکش، فرانسه، برزیل، اندونزی، ترکیه، اردن، پاکستان و ویتنام بوده اند.

با توجه به مشکلات زیادی که در برگزاری این دوره رخ داد و کاملا مستقل بودن آن، بازی‌های ارسال شده از کیفیت بالاتری نسبت به سال گذشته برخوردار هستند و امید می‌رود با برنامه ریزی بهتر، سال آینده مسابقات پرشور‌تری را شاهد باشیم.