فراخون ارسال اثر به پنجمین دوره جشنواره بازیسازان مستقل ایران آغاز شد

  نوشته شده در ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ ساعت ۲۱:۰۳

در بخش اصلی جشنواره سازندگان بازی‌های رایانه ای و موبایلی و تحت وب، با هم به رقابت می‌پردازند. در بخش فرعی جشنواره نیز پدیدآورندگان آثار طراحی کاراکتر، بازی نامه، مقاله، فناوری و نقد بازی حضور خواهند داشت.

فراخون ارسال اثر به پنجمین دوره جشنواره بازیسازان مستقل ایران آغاز شد

پس از تاخیر طولانی بخاطر مشکلات پیش رو بابت همه گیری ویروس کرونا، دبیرخانه جشنواره بازیسازان مستقل ایران در پایان سال 1399 فراخوان دوره پنجم جامع‌ترین رویداد گیم ایران را منتشر کرد.

این جشنواره در یک بخش اصلی و پنج بخش فرعی برگزار می‌شود و تنها شرط آن مستقل بودن تیم یا شرکت بازیسازی (عدم جذب مالی سازمانی برای تولید پروژه و سهیم بودن اعضای سازنده در آن) برای حضور در این رقابت ملی است.

در بخش اصلی جشنواره سازندگان بازی‌های رایانه ای و موبایلی و تحت وب، با هم به رقابت می‌پردازند.

در بخش فرعی جشنواره نیز پدیدآورندگان آثار طراحی کاراکتر، بازی نامه، مقاله، فناوری و نقد بازی حضور خواهند داشت.

هدف اصلی جشنواره تجاری سازی و ایجاد شبکه قوی بین حلقه‌های مختلف حوزه گیم است که در نهایت باعث دیده شدن و بهره مندی آثار برتر از خدمات مناسب جهت رشد آنهاست و نگاهی ویژه برای کمک به حضور در بازار جهانی دارد.

در بخش اصلی جایژه ویژه ای برای بازی‌های سبک هایپرکژوال در نظر گرفته شده است که جزئیات آن در آینده بصورت کامل نزدیک تشریح خواهد شد.

آثاری که در مرحله اول تا تاریخ 28 خردادماه 1400 ارسال می‌شوند، طی 10 روز بازخورد داوران و مربیان جشنواره را دریافت خواهند کرد تا تغییرات مورد نیاز برای بهتر شدن اثر را اعمال نمایند و تا پایان مهلت مرحله دوم اثر خود را ارسال کنند.

بازی هایی که موفق نشدند در مرحله اول اثر خود را برسانند، می‌توانند در مرحله دوم آنها را ارسال کنند با این تفاوت که از بازخوردهای موثر داوران و مربیان جشنواره بی بهره خواهند ماند.

طی چهار دوره گذشته، بیش از 1300 فعال این حوزه در وبسایت جشنواره به نشانی www.igdf.ir ثبت نام کرده اند و بیش از 1000 اثر به رقابت پرداختند.

دبیرخانه جشنواره از همه شرکت‌های خدمات دهنده دعوت می‌کند تا برای ارائه خدمات به محصولات برتر با این دبیرخانه در ارتباط باشند.

جوایز بخش‌های مختلف و معرفی داوران در آینده نزدیک تشریح خواهد شد و بازیسازان مستقل(تیم یا شرکتی) از همین حالا می‌توانند آثار خود را از طریق فرم آنلاین جشنواره بارگذاری نمایند.