جزئیات اثر

روبی ویتا بازی موبایل توسط صدرالدین رستگار پلتفرم ها : اندروید اثری از :طراحی و توسعه: صدرالدین رستگار
طراحی مراحل:
محمد ملامحمد
حمیدرضا نیرومند
صدرالدین رستگار
درباره اثر :اگر قصد ورود به برنامه‌نویسی را دارید و یا یک مدرس هستید و قصد دارید برنامه‌نویسی را به افراد با سنین مختلف یاد دهید، باید بدانید که قبل از ورود به کدنویسی باید مدت‌ها ذهن خود را پرورش دهید تا الگوریتمیک شود.

برای اینکه ذهن خود را الگوریتمیک کنید، راه‌های مختلفی وجود دارد. ذهن الگوریتمیک داشتن یعنی درگیر شدن با مسائل ریاضی؛ اما یکی دیگر از راه‌ها که شاید آن خشکی ریاضی را نداشته باشد، بازی کردن است!

اگر در جریان پروژه روبی باشید، اطلاع دارید که ما در حال ساخت رباتی جهت آموزش برنامه نویسی به علاقه مندانی که در حال شروع یادگیری برنامه نویسی می‌باشند هستیم؛ اما این بار برای اینکه هر کسی تجربه کار با این روبات دوست‌داشتنی را داشته باشد، یک نسخه مجازی (Virtual) از روبی را تولید کردیم و پس از چندین ماه کار معرفی می‌کنیم: روبی ویتا!

روبی-ویتا یک بازی فوق‌العاده برای الگوریتمیک کردن ذهن کاربران و آماده کردن آن‌ها برای ورود به برنامه‌نویسی است.

ویتا در سه مرحله و مجموعاً در ۱۸ سطح تلاش می‌کند مفاهیمی مانند عبارت دستوری (Statement)، تابع (Function)، حلقه‌ها (Loops) و عبارات شرطی (if..else) را با بازی به کاربر آموزش دهد.

در روبی ویتا، کاربر فقط کافی‌ست دستورات را متناسب با اتاق و محل قرار گرفتن روبی از سمت راست به خط زمان (در پایین صفحه) بکشد و سپس برنامه را اجرا کند تا روبی دستورات را یک به یک اجرا کند.

دریافت:
روبی ویتا در دو نسخه‌ی ویندوز و اندروید طراحی شده و قابل دریافت می‌باشد.

http://az.abrlab.ir/1397/12/10/robivita

ما مطمئنیم که روبی ویتا به یکی از ابزارهای مهم در آموزش برنامه‌نویسی (به ویژه در جلسات اول دوره‌ها که الگوریتم و مبانی برنامه‌نویسی تدریس می‌شود) تبدیل خواهد شد. و ما مطمئنیم که نوجوانان و جوانان ایرانی و هر کسی که بخواهد برنامه‌نویسی را یاد بگیرد، با خاطره خوشی که از ویتا کسب خواهد کرد، به برنامه‌نویسی علاقه‌مندتر خواهد شد.
تصاویر :
دانلود اثر
4.75 از 2 امتیاز

0 نقد داور

1 نظر