جزئیات اثر

خیزش وارثان سیاووش نقد بازی ارسال شده توسط فرنود محبوبی ارسال شده در :۱۳۹۳/۱/۲۶ اثری از :فرنود محبوبی درباره اثر :"سیاوش " یکی از عنوانین موفق ایرانی است که در سبک نقش آفرینی توانست جوایز متفاوتی را از جمله" بهترین بازی سال"را از جشنواره بازی‌های رایانه ای ایران کسب کند.
در این مقاله به نقد و بررسی و بیان نقاط ضعف و مثبت این بازی پرداخته شده است.
دانلود نقد بازی
2.58 از 12 امتیاز
امتیاز کل : 35.83 /100

6 نقد داور

 • کسرا کریمی طار ۱۳۹۳/۳/۱۳ ۱۹:۰۶

  چیزی که توجه هر خواننده ای را هنگام مطالعه‌ی این مطلب به خود جلب می‌کند عدم توجه نویسنده به رعایت ساده‌ترین قواعد نگارشی است. کوچکترین دقتی در انتخاب افعال و کلمات توسط نویسنده‌ی محترم به عمل نیامده. بسیاری از کلمات تکرار شده و این موضوع نشان می‌دهد دایره واژگان منتقد محدود است. بعضی جملات به شدت گنگ و نامفهموم هستند. ورای کلمات، اصول اصلی نقد هم در این مطلب دیده نمی‌شود. اگر نویسنده آشنایی بیشتری با قواعد فارسی داشت ، قطعا شاهد جملات زیباتر و به تبع آن نقد بهتری بودیم.

 • آیدین نوری ۱۳۹۳/۳/۱۴ ۰۹:۰۶

  سلام آقای فرنود محبوبی عزیز. خسته نباشید. امیدوارم نکاتی که در زیر نوشتم بتواند شما را در نوشتن هرچه بهتر نقد یاری کند.
  این‌که تیتری انتخاب کردید و سازنده و سبک و ... رو نوشتید خوب است. ناشر هم ذکر می‌کردید. امتیازات و نکات مثبت و منفی هم نوشتید بسیار خوب است چرا که خواننده از روی این‌ها و خود متن تصمیم بر خرید و انجام بازی می‌گیرد.
  در بعضی قسمت‌ها فاصله زیاد دادید که نیازی نیست.
  اسم شرکت سازنده‌ی بازی سیاووش، سورنا پردازش آریا است نه آسیا!
  از نظر املایی خیلی حواستان جمع باشد و متن را بررسی کنید. خواننده با غلط‌های املایی رابطه‌ی خوبی ندارد. نوشتید: نسب به جای نسبت، گرشاب به جای گرشاسپ، پلفترم به جای پلتفرم، کارکتر به جای کاراکتر، صداگزاری به جای صداگذاری، الغا به جای القا و ... .
  حتما در متن‌تان از ویرگول برای مکث استفاده کنید تا خواننده دچار اشتباه نشود!
  نقطه، ویرگول، دو نقطه و ... به کلمه‌ی قبلی می‌چسبند و از کلمه‌ی بعدی فاصله می‌گیرند. در بیش‌تر قسمت‌ها رعایت نکردید.
  و غیره سه نقطه دارد نه دو نقطه. و ...
  نوشتید: گیم پلی جذاب و متنوعه ای. گیم‌پلی جذاب و متنوعی درست است.
  اسلحه خودش جمع است. اسلحه‌ها غلط است!
  کاراکتر اصلی بازی هم که بیژن است را ذکر نکردید.
  تا حد امکان از فعلِ می‌باشد باید پرهیز کرد و به جای آن از فعلِ است استفاده نمود.
  نوشتید: در بازی باگ‌‌های وجود دارد
  باگ‌هایی وجود دارد، درست است.
  نوشتید: بازیکن علاقه به ادامه بازی و لول آپ کردن و تقویت کاراکتر خود پیدا می‌کند
  جمله‌بندی اشکال دارد.
  نوشتید: در همان ابتدا بازی فهمید
  در همان ابتدای بازی فهمید، درست است.
  نقاط قوت و ضعف خوبی را در متن ذکر کردید اما مشکلات نگارشی و املایی بیش از حد شما باعث می‌شود خواننده نتواند به کامل خواندن نقد اقدام کند. همیشه متن خود را دو سه دور کنید و تمام اشکالات آن را برطرف نمایید.
  انشالله موفق باشید

 • محمد طالبیان ۱۳۹۳/۳/۱۸ ۰۹:۰۶

  هر چند تا حدودی می‌توان اشاره به بعضی نکات فنی بازی را در این نقد دید اما عملا مشکلات نگارشی مطلب را غیر قابل خواندن کرده است. سعی کنید در این زمینه با خواندن مطلب و مقالات مختلف و البته کمی جستجو در کتاب‌های ادبیات، مشکل اشاره شده را رفع کنید.

 • شایان ضیایی ۱۳۹۳/۴/۷ ۱۸:۰۶

  درود بر آقای مجبوبی عزیز
  خوش‌بختانه با خواندن مطلب شما می‌شود به این موضوع پی برد که نگارنده با مسائل فنی، سبک بازی و تا حدودی با قالب نقد آشنایی دارد. اما متاسفانه مشکلات نگارشی و عدم بازخوانی دوباره نوشته، مطلب را تا حد زیادی خسته‌کننده کرده است و تقریبا از اواسط آن، امکان ادامه‌ی مطالعه غیرممکن می‌شود! با مطالعه‌ی بیش‌تر و گسترده‌تر مطمئنا می‌توانید به نگارش مطالب قوی و جامع‌تری بپردازید. خسته نباشید.

 • امیر گلخانی ۱۳۹۳/۴/۱۰ ۱۵:۰۷

  درود بر شما؛
  متن شما با اندکی ارفاق، از نظر فنی و قالب نقد نمره قبولی را میگیرد. اما متاسفانه از نظر علائم نگارشی، به هیچ وجه قابل قبول عمل نکرده اید. اگر مخاطب، اشکالاتی را که در جای جای متن دارید حتی در یکی از جملات یک نقد حرفه ای مشاهده کند، قطعا از خوانده ادامه آن مایوس خواهد شد.

  موفق باشید

 • محسن وفانژاد ۱۳۹۳/۴/۱۹ ۲۲:۰۷

  پس از خوندن مطلب شما تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که شما حداقل با برخی اصطلاحات آشنا هستید.
  به طور کلی بزرگ‌ترین چالش خواننده، پی بردن به منظور شماست. گاهی جملات دو پهلو خواننده رو دچار تردید می‌کنه که آیا شما واقعا با دنیای گیم آشنا هستید یا نه. در مجموع توجهتون به زیبایی ظاهری کاری هم که ارائه می‌کنید قابل ستایش هست اما کلام و محتوای مطلب تا حدودی کار رو خراب کرده.

2 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)