جزئیات اثر

زاراوان بازی ارسال شده توسط سامان فیروزی پلتفرم ها : اندروید آیفون ویندوز جاوا دیگر ارسال شده در :۱۳۹۵/۸/۲۹ اثری از :سامان فیروزی
احسان قنادپور
رضا حدادپور
سبحان شاکری
درباره اثر :ایده زاراوان با هدف کوتاه مدت پر کردن خلع بازی استراتژی با کیفیت در ایران و جلوگیری از خروج ارز و هدف بلند مدت صادرات بازی ایرانی و جبران سالهای گذشته شکل گرفت.
در این راستا در ابتدا بازار‌های جهانی و بازی‌های برتر در این زمینه مورد بررسی موشکافانه قرار گرفت و نقاظ قوت و ضعف آنها شناسایی گشت.
ایده‌های شخصی به همراه نقاط قوت و ضعف دیگر بازی‌ها در کنار هم جمع شد تا بازی استراتژی تولید شده بتواند نه تنها جامع ایرانی را راضی نماید بلکه توان رقابت با رقابای سرسرخت خارجی را داشته باشد.
در این مسیر مشکلات موجود شناسایی و تا جای ممکن راه حل هایی برای آنها در نظر گرفته شد. برای نمونه در طراحی شخصیت‌های بازی با حفظ فرهنگ ایرانی نگاه ویژه ای به جذابیت کاراکتر‌ها شد تا در مقابل با کاراکتر‌های رنگارنگ بازی‌های خارجی قابلیت رقابت وجود داشته باشد.
بیش از 90 درصد شخصیت‌ها و ساختمان‌های استفاده شده در بازی با شناسنامه تاریخی و افسانه ای موجود در ایران انتخاب شدند و با اضافه کردن چاشنی هیجان انگیر در بازی مورد استفاده قرار گرفتند.

در طراحی محیط نیز سعی شد با یک یک بلند پروازی پر ریسک بزرگترین محیط موجود در تمام بازی‌های سبک استراتژس موبایلی طراحی شود.
در نهایت ایده کلی که جزئیات آن در آینده بیشتر توضیح داده خواهد شد شکل گرفت و با بازنگری‌های مختلف به این باور رسیدیم که با وجود سبک استراتژی که خصایص یکسانی را بدنبال دارد این بازی پتانسیل‌های لازم جهت جذب مخاطب را به واسطه جذابیت‌ها متوفاوت نسبت به دیگر رقبا خواهد داشت.
از ایده تا سناریوی بازی حدود 6 ماه زمان صرف شد تا طراحی بازی دارای المان هایی باشد که در کنار هم بتوانند ارکستریت را تشکیل دهند و از تکنوازی تا جای ممکن اجتناب شد.
به طور کلی برای مشخص شدن تفاوت‌ها مقایسه زاراوان را با مشهور‌ترین و پرقدرت‌ترین بازی مربوط به این سبک یعنی کلش اف کلنز انجام خواهیم داد.
محیطی 4 برابر محیط بازی کلش با انواع طبیعت مانند دریا- رودخوانه- آبشار- کوه- جاده- جنگل- اسکله- قلعه و ...
دارای دو نقشه برای اولین بار در جهان در بازی‌های موبایلی. کاربر در این بازی استحکامات خود را برای حفاظت از دهکده در بیرون از قلعه خود چیدمان می‌نماید و در دهکده بیشتر ساختمان‌ها مربوط به پیشرفت می‌باشند
وجود بازار برای خرید و فروش ساختمان‌ها دفایی و افشانه‌های کیمیا گری
استفاده از افشانه بجای اسپل برای اولین بار با رویکردی متفاوت که به کاربران این امکان را می‌دهد افشانه‌ها را با هم ترکیب کنند و افشانه‌های مختلفی بوجود بیاورند. امکان جهش و تغییر قدرت در افشانه‌ها با کیمیا گری توسط کاربر وجود دارد.
وجود تله‌های متنوع که کارایی‌های منحصر به فرد دارند از جمله تله برای دستگیری نیرو‌ها زندان برای زندانی کردن مهاجمین و استفاده از آنها برای جبران خسارت

استفاده از کشتی و قایق در قسمت هایی مختلفی از بازی
امکان تعیین نیروی مدافع برای جنگ رو در رو با دشمت
برج کند کننده و برج آتش که در بازی‌های مشابه وجود ندارد
وجود 5 نوع منبع که استراتژی بازی را افزایش میدهد.
ارتقای شخصی شده که امکان شخصی سازی را برای کاربر محیا می‌کند و در نهایت کاربران با سطح یکسان دارای برج‌ها با قدرت‌های متفاوت خواهند بود
حمله آزمایشی به خود برای محک زدن سبک دفاع و حمله
مسیر یابی 16 برابری نسبت به بازی‌های مشابه
ساختمان قهرمان پروری
ماجراجویی و گذشتن از 7 خان برای باز کردن قهرمان جدید

حمله رو در رو به صورت realtime برای اولین بار در بازی‌های استراتژی این سبک در بستر اینترنت
وجود 4 نوع گنجینه برای یاری گرفتن از بومیان و همچنین استفاده در معاملات بازار بین کاربران
تورنومنت قهرمانی کاربران برای اولین بار در بازی‌های استراتژی که کاربران با ورود به این ترنمنت در جدول‌های رده بندی قرار می‌گیرند و به رقابت با هم می‌پردازند و در نهایت یک نفر برنده کل بازی خواهد بود.
امکان کل کل بین دو بازیکن
اماکن انجام بازی بر روی تمام بستر‌های رایانه ای و اندروید و ای او اس
امکان خرید و فروش اکانت از طریق خود بازی


دارای انواع رده بندی همچون رده پیشرفت. تجربه. رده بندی لیگ شجاعت. رده بندی قبیله‌ها و بر اساس کاپ بدست آمده در نبرد
جنگ قهرمانان که به صورت realtime اماکن مباره حریفان با هم را فراهم می‌نماید.
گزارش تخلف در چت‌ها جهت سالم نگهداری محیط سوشیال بازی
امکان هدایت نیرو‌ها بعد خالی شدن در زمین توسط فرمانده و افشانه
امکان جابجایی درخت‌ها و سنگ‌ها در هر دو نقشه برای زیبا سازی دهکده برای اولین بار
امکان خرید جاده و میدان و دیگر تزئینات شهری

برای پیاده سازی این بازی به موارد زیادی توجه شد که مهمترین‌ها به شرح زیر می‌باشد.
موتور بازی سازی این بازی از متن باز‌های کاملا مجانی انتخاب شد تا در تمام دنیا بدون مشکل انتشار پیدا نماید. برای این منظور از libgdx که یک لایبراری جاوایی است و ارتباط با کلرت گرافیک را محیا می‌نماید استفاده شد. این موتور سطح پایین بدون واسط کاربری بوده و تمام موارد باید کدنوسی شود. ضعف‌های این موتور توسط تیم تولید بازنویسی شد و موتور شخصی ساخته شد با امکان فارسی و همچنین تشخیص ایزومتریک بومی شده با نیاز‌های زاراوان.
مرحله دوم امکان اجرای بازی در تمامی بستر‌های موبایلی بود که از ابتدا با این رویکرد مراحل تولید آغاز شد. در حال حاضر به دلیل نبود امکانات کافی در استور‌های ایرانی بازی تنها با یک نسخه منتشر شده است اما با توجه به وجود امکان multiple apk در زاراوان به زودی با همکاری ایران اپس برای اولین بار بازی زاراوان برای هر گوشی به صورت شخصی سازی شده دانلود میشور تا بهترین خروجی را در بر داشته باشد. این امکان با توجه به سایز صفحه نمایش و کدک مربوط به کارت گرافیک به صورت خودکار تشخیص داده می‌شود.

استفاده از گرافیک منحصر به فرد و بدون در نظر گرفتن آنچه در ایران مرسوم است از خط قرمز‌های تولید زاراوان بوده به همین منظور 3 بار تمام asset‌های تولید شده دور ریخته شد و مجدد از نو طراحی شد تا گرافیکی در سطح بین المللی بوجود آید. برای این منظور از امکان 2.5D بهره برداری شد.
برای ارتباط با سرور از تکنولوژهای بدون واسطه استفاده شد و همچنین در مواردی نیز نیاز مندی‌ها پیاده سازی را به سمت سوکت هدایت نمود.
از ابتدای کار برای بازی زاراوان ساخت انیمیشن حرفه ای کلید خورد که در نوع خود در ایران بی بدیل می‌باشد.
بیش از 5500 نظر در بازار و نزدیک به 100000 کاربر فعال زاراوان را با اختلاف از بازی‌های مشابه ایرانی جلوتر نشان می‌داد.
تصاویر :
دانلود بازی
5 از 1 امتیاز

0 نقد داور

0 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)