جزئیات اثر

سیاهچال تاریک بازی ارسال شده توسط سینا معماریان پلتفرم ها : Windows ارسال شده در :۱۳۹۸/۵/۱ اثری از :سینا معماریان درباره اثر :(ورژن چهارم )
همینطور که از اسم بازی ( Dark dungeon ) پیداست ، بازی هایی اون زمان در سبک نقش افرینی عرضه میشد که صرفا با محیط تاریک و سیاه چال‌های مخوف همراه بود . این جور بازی‌ها که صد در صد کلمه Dungeon در کنار اسم بازی به کار میرفت ، در سبک نقش افرینی که مثلا شما قابلیت انتخاب مثل جادوگر ، شوالیه ، دزد و ....دارید ، انتخاب می‌شوید و به قصد گریز از سیاه چال یا نابودی هیولاهای ان در نهایت مبارزه با اژدهای سیاهچال ، به بازی بپردازید . این سبک‌ها انقدر محبوب هستند که چندین نسخه از ان‌ها در اسم‌های سیاه چال و اژدها ... منتشر می‌شدند و کم کم خود به عنوان سبک مستقل ( بازی‌های dungeon ی ) یاد می‌شوند .

بریم سراغ بازی اصلی . سبک این بازی به عنوان اکشن ادوونچر ، با یک پلیر ، درواقع یاد آور بازی‌های 16 بیتی قدیمی است . دوربین این بازی مایل و البته یکی از پیچیده‌ترین حالت هاست . در این بازی شما در نقش قهرمان جنگجو به عنوان شخص برگزیده از قبیله‌ی بربر‌ها برای سرنگونی حکومت پادشاه ظالم برخواستید . اما در راه اسیر شده و به اعماق سیاه چال فرستاده شدید . در این بازی شما باید جون خود را نجات دهید و از سیاه چال بگریزید ، ضمن اینکه در هر مرحله از بازی با حداقل 2 غول طرف هستید ، با اژدهای سیاه چال مبارزه کرده و خود را به قصر پادشاه برسانید تا جان سه نفر از دختران قبیله شما که به دست پادشاه ربوده شده اند ، نجات دهید .
بازی دارای ایتم‌های مختلف است . جادو ، دارو ، زره ..... ضمن اینکه باید حلقه‌ی جادویی را یافته تا با قدرت ان بتوانید با پادشها مقابله کنید .
و اما نگات مهم :
- بازی شامل 5 مرحله اصلی و یک مرحله برای مبارزه با boss است . که در واقع میشه 6 تا مرحله .


- برای سیو مراحل ، نزدیک مجسمه بشید و دکمه Enter بزنید و از دکمه y به عنوان سیو و از دکمه‌ی N به عنوان کنسل استفاده کنید .
- سیستم چک پوینت نداره ، پس دقت کنید اگر یک وقت مثلا در مرحله 2 سیو کردید ، در مرحله 3 اگر بازی رو سیو نکردید ، حواستان باشد گزینه Restart last saved ( ریست از اخرین سیو ) را نزنید که دوباره برگرده مرحله قبلی از سیو بیار . برای ریست از مرحله ، از گزینه Reset level استفاده کنید .

- از دکمه F1 برای راهنمای کلید‌ها استفاده کنید .
تصاویر :
5 از 2 امتیاز

0 نقد داور

1 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)