جزئیات اثر

نقد و بررسی بازی Fruit craft نقد بازی ارسال شده توسط امید سعیدی ارسال شده در :۱۳۹۳/۲/۱۸ اثری از :امید سعیدی درباره اثر :نقد و بررسی بازی Fruit craft
برای مشاهده آنلاین این نقد و بررسی به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

http://news.gamerha.net/2013/10/14/%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-fruit-craft/
تصاویر :
دانلود نقد بازی
2.75 از 2 امتیاز
امتیاز کل : 37.5 /100

6 نقد داور

 • آیدین نوری ۱۳۹۳/۳/۱۰ ۲۲:۰۵

  سلام آقای امید سعیدی عزیز. خسته نباشید. امیدوارم نکاتی که در زیر نوشتم بتواند شما را در نوشتن هرچه بهتر نقد یاری کند.
  همیشه سعی کنید برای نقد خود تیتر و زیرتیتر انتخاب کنید تا خواننده با کلیت نقد شما در همان ابتدا، آشنا شود.
  وقتی شما به صورت رسمی و نوشتاری یک نقد را می‌نویسید باید به فعل‌های جمله‌ها توجه کنید. نوشتید: یکی از بهترین سبک‌های بازی‌های آنلاین واقع در اسمارت فون ها، سبک کارت بازی هستش.
  در این‌جا به جای هستش (صورت گفتاری) باید از هست (صورت نوشتاری) استفاده کنید. از هرگونه هجو در متون پرهیز نمایید. هم‌چنین کلمه‌ی واقع برای مکان به‌کار می‌رود و باید کلمه‌ی واقع را از جمله حذف کنید.
  در توضیح گیم‌پلی نوشتید در قسمتی باید استراتژی خاصی را به کار بگیرید. اگر توضیح می‌دادید که چه استراتژی‌هایی و مثالی می‌زدید تا مخاطبی که هنوز بازی را انجام نداده با آن آشنا شود خیلی بهتر بود.
  توضیحی راجع به افزایش تجربه و قابلیت‌ها دادید؛ بعد مثالی از قبیله آوردید. در این‌جا باید توضیحی هم می‌دادید که اصلا قبیله چی هست؟ و عضویت در آن چه چیزهایی را در پی دارد؟
  در مورد وجود طلا در بازی صحبت کردید، اما توضیحی ندادید که این طلاها را چگونه می‌توان در بازی به‌دست آورد و فقط نوشتید که باید سعی و تلاش کنید، خب خواننده‌ای که بازی را انجام نداده با خود می‌گوید که در کجا و چگونه باید سعی و تلاش کرد تا طلا به دست آورد؟
  در جایی نوشتید: برای گسترش هرچه زودتر خود! گسترش؟ منظور همان کسب تجربه و لِوِل آپ شدن است؟ باید واضح‌تر بنویسید.
  نبرد در بازی با چه کسانی است؟ دشمنان چگونه هستند؟ چه قدرت‌هایی دارند؟ این مسائل باید توضیح داده شود. هم‌چنین ماموریت‌ها را توضیح دهید که چگونه هستند؟ فقط صرف این‌که بگویید بازی دو بخش دارد: ماموریت و نبرد. کافی نیست! خواننده نیاز دارد که بداند این بخش‌ها چگونه پیگیری می‌شود.
  باید توضیحاتی هم راجع به گرافیک کار می‌گفتید، راجع به طراحی‌ها و کاراکترها و سبک هنری و ... .
  در متن خیلی از فعلِ می‌باشد استفاده کردید که در دستور زبان فارسی باید تا حد امکان از این فعل پرهیز و به جای آن از است استفاده کرد.
  جمله‌ای نوشتید که: اگر صبر و حوصله کافی برای دستیابی به نیازهایتان در بازی را ندارید میتوانید طلا خریداری کنید.
  را بعد از بازی آمده، یعنی بازی مفعول است؟ یا نیاز قرار بوده مفعول باشد؟ جمله باید به این شکل تصحیح گردد: اگر صبر و حوصله‌ی کافی برای دستیابی به نیازهایتان را در بازی ندارید، می‌توانید طلا خریداری کنید.
  همیشه نقدی را که می‌نویسید حداقل دو یا سه دور آن را برای خود بخوانید و خودتان را جای خواننده‌ی نقد قرار دهید و اشکلات متن خود را برطرف کنید. در این صورت خیلی از اشکلات املایی شما نمایان می‌شود مانند جایی که به جای قبیله، قبلیه یا تعیین را تایین نوشتید. گرچه خیلی‌ها می‌گویند غلط املایی نمک نقد هست اما اگر وجود نداشته باشد خیلی خواندن متن را برای خواننده راحت و ساده می‌کند.
  در آخر خوب بود امتیازات هم در خود متن ذکر می‌کردید و به جایی ارجاع نمی‌دادید!
  در هنگام نوشتن نقد به همه‌ی نکات توجه کنید و به‌خصوص سعی کنید که نقد‌های منتقدان خوب این حوزه را مطالعه کنید و از آن‌ها بهره ببرید. به نکات املایی و نگارشی توجه کنید و در نوشتن نقد سعی کنید تمام نقاط قوت و ضعف یک بازی را یادداشت نمایید و برای هر بخش توضیحات مناسب و کافی ارائه دهید.
  انشالله موفق باشید

 • محمد طالبیان ۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۰:۰۶

  مشکل اصلی مطلب شما مربوط به نوع توضیحاتی هست که در طول متن بهش اشاره کردید. میشه حتی به نوعی گفت مطلب شما نقد نیست. نکته ای که باید بهش توجه کنید این هست که در نقد بازی بایستی تمامی بخش‌های یک بازی از لحاظ نکات مثبت و منفی مورد بررسی قرار گرفته و نقد بشن. در صورتی که شما در تمام طول مطلب سعی کردید بازی رو توضیح بدید. اشتباه نکنید. مخاطب این بازی رو تجربه نکرده و بایستی در نگاه اول یک دید کلی از گیم پلی و دیگر بخش‌ها داشته باشه اما در ادامه بایستی به بررسی نقاط قوت و ضعف بپردازید که مورد توجه شما قرار نگرفته

 • شایان ضیایی ۱۳۹۳/۴/۷ ۱۸:۰۶

  مطلب شما بیش از آن‌که نقد باشد معرفی‌نامه‌ای نسبتا قابل قبول است که خیلی کلی و بدون هیچ کار اضافه‌ای بازی و سبک آن را معرفی کرده و حتی کوچک‌ترین اشاره‌ای به نقاط قوت و ضعف آن نکرده است. شیوه‌ی بیان شما مثال زدنی است اما متاسفانه مطلب‌تان کم‌ترین شباهتی به نقد ندارد. برخی از نکاتی که به آن‌ها اشره کرده‌اید نیز چندان مهم به‌نظر نمی‌رسند مثلا در بخشی از نوشته به آپشن قطع کردن صدا و موسیقی اشاره کرده‌اید که یکی از ساده‌ترین و پیش‌پا افتاده‌ترین آپشن‌هاییست که در یک بازی می‌تواند وجود داشته و باشد و مسلما اهمیت اشاره ندارد.
  ممنون و خسته نباشید

 • امیر گلخانی ۱۳۹۳/۴/۱۶ ۰۶:۰۷

  مشکل اصلی مطلب چربش توضیحات به ذات نقد است. متاسفانه شما بیشتر بازی را توضیح داده اید تا نقد کردن. این مورد می‌بایست در نوشته توازن پیدا کند تا خروجی نهایی به شخص خواننده حس خواندن یک راهنمای صرف و بدون نظر فنی را ندهد. همچنین به آغاز مقالات خود دقت کنید؛ مقدمه چینی برای یک مطلب مرتبط با بازی بسیار مهم است. متاسفانه چند خط ابتدایی نوشته شما به هیچ وجه برای جذب مخاطب مناسب نیست.

 • کسرا کریمی طار ۱۳۹۳/۴/۱۷ ۲۱:۰۷

  این نوشته دارای اطلاعات مفیدی هست. یعنی به عنوان یک راهنما در سطح خیلی خوبی قرار داره ؛ اما به عنوان یک نقد نمیشه بهش نگاه کرد. شمااصول بازی کردن و ویژگی‌ها رو توی این نوشته توضیح دادید . خبری از نقد نیست ، از بررسی المان‌ها ، نکات ، جزییات قابل ذکر و اینکه چرا این بازی خوب هست یا نیست.

 • محسن وفانژاد ۱۳۹۳/۴/۲۰ ۱۳:۰۷

  مشکل عمومی باقی نوشته‌ها رو اینجا هم باز میبینیم. با وجود اینکهمطلب نسبتا خوب نوشته شده و اطلاعات کلی خوبی به خواننده میده اما شباهتی به نقد نداره.
  توجه داشته باشید که شما یک مرتبه بالاتر از مخاطب عمومی قرار دارید. من به عنوان یک بازیکن همه اطلاعات رو حین بازی کردن یا مطالعه مقالات آموزشی میتونم به دست بیارم. اما از شما توقع میره که یک سطح بالاتر برید و لایه به لایه بازی رو بررسی کنید.

0 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)