جزئیات اثر

من هنر هستم مقاله ارسال شده توسط شاهین رستم‌خانی ارسال شده در :۱۳۹۳/۲/۳۱ اثری از :شاهین رستم‌خانی درباره اثر :بازی‌های ویدیویی به عنوانِ هنرِ هشتم، جایگاهِ شایسته‌ای در میانِ خانواده‌های ایرانی ندارد؛ این مقاله، خانواده‌ها و عمومِ مردمِ کشورمان را با هنرِ هشتم، بیش‌تر آشنا می‌کند.
4.5 از 1 امتیاز
امتیاز کل : 75 /100

1 نقد داور

 • دکتر محمدحسین رضوانی ۱۳۹۳/۵/۱۳ ۲۱:۰۸

  این اثر به بررسی میزان تاثیرگذاری بازی‌های ویدیویی می‌پردازد. نویسنده معتقد است که بازی‌ها به عنوان هنر هشتم دارای کارکردهای موفق و مناسبی برای درمان بیماری‌های جسمی و روانی دارند.
  اثر به لحاظ ساختاری خوب سازماندهی نشده است و بیش‌تر شبیه به گفتار عامیانه و تخت است ولی در بیان منظور موفق بوده است. مهم‌ترین ضعف‌های اثر به قرار زیر هستند:
  1- مطالب مطرح شده صرفا نظرات خود نویسنده می‌باشد که احتمالا با توجه به مطالعات ایشان و گردآوری از کتاب‌ها و سایت‌ها و سایر مراجع تهیه شده است.
  2- بخش بندی اثر و تقسیم بندی از کل به جزء به طرز مناسبی انجام نشده است.
  3- از مراجع و رفرنس‌ها در متن مقاله به هیچ عنوان استفاده نشده است! مثلا در جایی از مقاله استناد به آیات قرآن مجید شده است لیکن نام سوره و آیه ذکر نشده است.
  4- نویسنده محترم تقریبا همه جا تحلیل شخصی از خود ارائه داده است و کم‌تر به مقایسه ایده خود با سایر افراد پرداخته است.
  ضمن تشکر از آقای رستم خانی به جهت مشارکت در بخش مقالات این همایش و با توجه به اینکه نویسنده محترم در بخش پایانی مقاله از بازی‌های رایانه ای به عنوان یک ابزار درمانی نوین یاد نموده است ضمن تایید سخن ایشان به اطلاع می‌رسانم اخیرا همایشی به نام بازی‌های رایانه ای و ارتقای سلامت برگزار شد و به بررسی جنبه هایی غیر از آسیب شناسی بازی‌های رایانه ای پرداخت که در نوع خود در ایران بی نظیر بود و تابحال انجام نشده بود. همچنین در سیلابس دانشگاه نیز درسی به نام مخاطب شناسی و روانشناسی وجود دارد.

1 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)