جزئیات اثر

Fingerball بازی ارسال شده توسط علی پاک خو پلتفرم ها : Windows ارسال شده در :۱۳۹۳/۲/۲۸ اثری از :علی پاک خو درباره اثر :به نام خدا
این بازی رو با موتور Construct 2 ساختم. یاد گیری موتور و ساخت بازی رو از اول تابستان 1392 شروع کردم و تا آخر تابستان طول کشیده. زمان یادگیری و ساخت تقریبا 100 ساعت بوده.
فینگربال رو برای یاد آوری بازی سه توپ دوران مدرسه ساختم که شامل مسابقه با یک نفر دیگر یا با هوش مصنوعی می‌باشد و برای تکراری نشدن بازی، یک سری مرحله تک نفره با کمی چاشنی پازل به آن اضافه کردم. برای پایین آوردن حجم بازی یک سری آبجکت ثابت درست کردم و در ساخت مراحل از آنها استفاده کردم. سعی کردم هر چه بازی در مرحله‌ها جلو می‌رود، سخت‌تر شود و باز هم برای جلوگیری از تکراری شدن بازی هر چند مرحله یک بار، یک آیتم جدید به بازی اضافه کردم.
این بازی رو برای موبایل ساختم و بهینه سازی کردم و از آنجا که خروجی اندروید موتور کانستراکت فعلا خوب عمل نمی‌کنه، خروجی را برای کامپیوتر گرفتم. انشاالله در آینده در صورت درست شدن خروجی اندروید بازی رو برای این سیستم عامل پخش خواهم کرد. خروجی ویندوز بدون مشکل می‌باشد ولی جای مناسبی رو برای فروش نمی‌شناختم و نمی‌دونستم که آیا گیمرها علاقه ای به بازی این عنوان روی کامپیوتر دارند یا نه!
این بازی دو تا حالت داره یه حالت مسابقه، که تو یه زمین فوتبال کامل هستین و باید به رقیبتون گل بزنین و یه حالت مرحله ای که باید توپها رو از بین موانع و پازلها رد کنین و بزنین تو گل. هر چی بیشتر مرحله رد کنی، بازی سخت‌تر می‌شه و آیتم‌های بیشتری اضافه می‌شه؛ مثلا توپ که تو چاله آب بیفته سرعتش کم می‌شه؛ یا رو یخ دیر‌تر می‌ایسته؛ و اگه با تیغ برخورد کنه توپ می‌ترکه و...
الآن بازی ۲۷ تا مرحله داره که اگه خدا بخواد بیشتر هم می‌شه.
اگر هم خواستین می‌تونین حالت مسابقه رو، یا در مقابل دوستتون و یا در مقابل هوش مصنوعی، بازی کنین.
بازی دو تا حالت کنترل داره؛ یکی شبیه سازی حالت قدیمی خودمونه که باید توپ رو حل بدیم، و یکی دیگه هم که از فلش استفاده می‌کنه، برای راحتی هستش و می‌شه با یه دست راحت بازی کرد.
بازی دو تا تم داره یه تم زمین چمن و توپ چل تیکه، و یه تم آسفالت و توپ کاغذی.

از این لینک تریلر بازی رو ببینین:
http://www.aparat.com/v/94dQe
تصاویر :

0 نقد داور

0 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)