جزئیات اثر

راهنمای شروع بازیسازی مقاله ارسال شده توسط sadegh Broomand ارسال شده در :۱۳۹۳/۱/۱۳ اثری از :محمد صادق هویت طلب برومند درباره اثر :یک راهنمای اولیه برای کسانی که می‌خواهند بازیسازی را آغاز کنند و هیچ اطلاعاتی ندارند و نمی‌دانند که باید از کجا شروع کنند
دانلود مقاله
2.17 از 3 امتیاز
امتیاز کل : 40 /100

1 نقد داور

 • دکتر محمدحسین رضوانی ۱۳۹۳/۵/۱۳ ۱۸:۰۸

  این اثر راهنمای شروع بازیسازی است. بازی‌های مستقل از دیدگاه نویسنده مقاله به این صورت تعریف شده اند :بازی‌های مستقل به بازی‌های گفته می‌شود که توسط یک یا چند نفر به صورت مستقل و بدون حمایتمالی منتشر کننده‌ها ساخته می‌شود . در اصل بازیسازهای مستقل بازی‌ها را برای خودشان می‌سازند
  سوالی که در اینجا مطرح است این است که آیا این تعریف از عمومیت و جامعیت برخوردار است؟ آیا در بین تیم‌های بازی سازی جهان هم همین تعریف جاری و رایج است؟ متاسفانه رفرنسی در این مورد ارائه نشده است.
  نویسنده در پایان مقاله از بازی ساز محترم آقای بهرامی نام برده است. چرا فقط از ایشان نام برده شده است و اصولا چرا باید از افراد حقیقی نام برده شود؟! این کار در نوشتن مقاله مرسوم نیست.
  اثر به لحاظ ساختاری خوب سازماندهی نشده است و بیش‌تر شبیه به گفتار عامیانه و تخت است ولی در بیان منظور موفق بوده است. مهم‌ترین ضعف‌های اثر به قرار زیر هستند:
  1- مطالب مطرح شده صرفا برای تدریس درس کاربینی ی مبانی بازی سازی آن هم در چند جلسه اول مناسب است و هرگز حالت و فرم یک مقاله را ندارد.
  2- بخش بندی اثر و تقسیم بندی از کل به جزء به طرز مناسبی انجام نشده است.
  3- از مراجع و رفرنس‌ها در متن مقاله به هیچ عنوان استفاده نشده است! هر چند اسم بازی‌های خاصی را به عنوان مثال ذکر کرده است.
  4- نویسنده محترم تقریبا هیچ تحلیلی از خود ارائه نداده است.
  در پایان از آقای محمد صادق هویت طلب برومند به جهت مشارکت در بخش مقالات این همایش تشکر می‌نماییم.

1 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)