جزئیات اثر

طهران بازی نامه ارسال شده توسط مرتضی سلیمانی ارسال شده در :۱۳۹۳/۱/۱۵ اثری از :مرتضی سلیمانی درباره اثر :این بازینامه به عنوان پروژه پایانی کلاسِ سناریونویسیِ متین ایزدی ، در انیستیتو ملی بازی سازی ارائه شد که خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شد .
در این جا این بازینامه را به عنوان ضمیمه مقاله "عناصر بازینامه نویسی" ارائه نمودم که می‌توانید این مقاله را از بخش مقالات جشنواره دریافت کنید .
این بازینامه ظرف مدت یک روز قبل از پایان مهلت ارائه پروژه کلاسی تهیه شد و با توجه به حجم زیاد داستان ، کمتر از 15 ساعت زمان برای تحریر آن صرف شده است و می‌بینید که با آشنایی و استفاده از چند تکنینک ساده داستان نویسی ، نیاز به صرف زمان زیادی برای خلق یک داستان ندارید .
با آرزوی موفقیت برای همه بازیسازان مستقل و مستعد ایران ...
دانلود بازی نامه
3.32 از 11 امتیاز
امتیاز کل : 50 /100

1 نقد داور

  • کسرا کریمی طار ۱۳۹۳/۴/۲۰ ۰۱:۰۷

    مشخص هست که نویسنده تلاش کرده تا بازینامه باجزییاتی رو ارائه کنه منتها چند تا مشکل اساسی در این بین دیده میشه. نویسنده اصول رو رعایت کرده اما بهتر بود جای تمرکز روی یکسری جزییات داستان قوی‌تری رو ارائه میداد. این داستان بیشتر به درد سینما میخوره تا بازی. شما به راحتی می‌تونید بخش‌های گیم پلی رو حذف کنید. توجه کنید که فیلمنامه با بازینامه یه فرق بزرگ داره و اون هم تنیده شدن گیم پلی درونش هست. مشکل اینجاست که عملا خبری از تعریف درست گیم پلی نیست. نوع مبارزات. نوع دشمنان ، چگونگی رفتن از نقطه a به b و از همه مهم‌تر چگونگی تعامل شخصیت‌ها در گیم پلی. به نظرم برای بازینامه نوشتن خوندن کتاب‌های سید فیلد (استاد بزرگ فیملنامه نویسی) کافی نیست. شما که انقدر زحمت کشیدید بهتر هست چند تا بازینامه دانلود کنید و اصول داستان نویسی بازی رو مطالعه کنید اون هم از نویسندگانی که پیش از این سابقه نوشتن بازینامه داشتند. البته تلاش شما قابل تحسین هست.

2 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)