جزئیات اثر

جایگاه ارزش در بازی‌های ارزشی مقاله ارسال شده توسط مرتضی سلیمانی ارسال شده در :۱۳۹۳/۲/۲۵ اثری از :مرتضی سلیمانی
دانلود مقاله
4 از 6 امتیاز
امتیاز کل : 60 /100

1 نقد داور

 • دکتر محمدحسین رضوانی ۱۳۹۳/۵/۱۳ ۱۷:۰۸

  این اثر به بررسی مقوله ارزش در بازی‌های رایانه ای می‌پردازد.نویسنده معتقد است که در کشور ایران وضعیت بازی‌های ارزشی تقریباً به همیان شکلی است که در کل دنیا وجود دارد و سوژه‌های نابی مثل دفاع مقدس و یا انرژی اتمی به دلیل عدم درک صحیح برخی سازندگان از مبحث تبلیغات فرهنگی و البته عدم توانای‌های مورد نیاز فنی و هنری در روند تولید ن طور که باید مورد استقبال مخاطبان واقع نمی‌شود .
  جان کلام نویسنده این است که اگر عزیزان بازی سازی که در ایران فعالیت می‌کنند و قصد تولید بازی‌های ارزشی را دارند ابتدا به فکر تولید یک بازی استاندارد بوده و سپس سعی کنند عقاید خود را در آن منتقل نمایند ، قطعاً شاهد عناوین ارزشیِ موفّقی در عرصه بازی‌های رایانه ای کشورمان خواهیم بود .
  اثر به لحاظ ساختاری خوب سازماندهی نشده است و بیش‌تر شبیه به گفتار عامیانه و تخت است ولی در بیان منظور موفق بوده است. مهم‌ترین ضعف‌های اثر به قرار زیر هستند:
  1- مطالب مطرح شده صرفا نظرات خود نویسنده می‌باشد که احتمالا با توجه به دغدغه‌های ایشان مطرح شده است.
  2- بخش بندی اثر و تقسیم بندی از کل به جزء به طرز مناسبی انجام نشده است.
  3- از مراجع و رفرنس‌ها در متن مقاله به هیچ عنوان استفاده نشده است! هر چند اسم بازی‌های خاصی را به عنوان مثال ذکر کرده است.
  4- نویسنده محترم تقریبا همه جا تحلیل شخصی از خود ارائه داده است و کم‌تر به مقایسه ایده خود با سایر افراد پرداخته است.
  ضمن تشکر از آقای سلیمانی به جهت مشارکت در بخش مقالات این همایش از ایشان درخواست می‌کنیم سعی کنند مقالات بیش‌تری مطالعه نمایند و با ساختار بیان علمی مطالب آشنا شوند. ضمنا توجه داشته باشید که درس آشنایی با فرهنگ و اسطوره‌های ایران و ملل در بین دروس مصوب دانشگاه بازی سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای در ترم اول قرار دارد.

2 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)