جزئیات اثر

The Arcturus - The Beginning بازی ارسال شده توسط کیهان یعقوبیان پلتفرم ها : آیفون ارسال شده در :۱۳۹۵/۹/۱۷ اثری از :HandMade

کارگردان نویسنده و توسعه دهنده : کیهان یعقوبیان

دوبلور : امیرحسین بیگپور

طراحی وبسایت: امیرحسین عشقی
درباره اثر :لینک تریلر بازی :
http://www.aparat.com/v/9BCJw

از ابتدای ساخت این عنوان ، سخت تلاش کردیم تا عنوانی با سطح استاندارد‌های بالا‌تر از صرفا یک بازی موبایل خلق کنیم سعی کردیم کوچک‌ترین جزئیات را در این عنوان لحاظ کنیم ، این عنوان به صورت سریالی ارائه شده و این قسمت قسمت مقدماتی می‌باشد ، و بیشتر جنبه آشنایی و تعیین روال داستان را دارد ، بسیاری از امکانات گیم پلی و سیستم‌های مختلف برای کاهش حجم این قسمت در آن جای داده نشده اما با این وجود نیز این قسمت در سطح استاندارد و کیفی قسمت‌های اصلی می‌باشد.
این بازی به صورت سریالی ارائه می‌شود و هر قسمت در محیطی متفاوت با ویژگی‌ها و سرزمین‌های متفاوت واقع می‌شود.
The Arcturus : The Beginning قسمت مقدماتی و یا به عبارتی قسمت 0 مجموعه The Arcturus می‌باشد و روایت کننده چگونگی آغاز داستان است.

نکات فنی و تکنیکی بازی ( مخصوص قسمت 0 )

این بازی صرفا روالی خطی را طی نمی‌کند ، به این معنا که شما در طول بازی حق انتخاب دارید ، می‌توانید دیالوگ‌ها و حرف هایی که می‌زنید را انتخاب کنید ، به فردی کمک کنید یا او را رها کنیدو ... همچنین AI ( هوش مصنوعی ) به گونه ای طراحی شده اند که دشمنانی با سطوح متفاوت و رفتاری نسبتا طبیعی به وجود آید. . ( این امر در قسمت‌های بعدی بیشتر ملموس است ). نکته‌ی دیگر سیستم نبرد این بازی است ، شما این امکان را دارید یا با زمانبندی مناسب یا با جابه جایی و البته هر روش دیگری دشمن خود را شکست دهید و البته چندین حالت مختلف با انیمشین‌های مختلف برای از پا در آوردن دشمنتان در بازی تعبیه شده است ، به این معنا که برای مثال هنگامی که شما دشمنتان را از پای درمی آورید چندین انمشین هنگام کشتن به صورت تصادفی اجرا میشود.

نکات گرافیکی و هنری بازی

این بازی در موتور پرقدرت گرافیکی و نسل جدید ( NEXT-GEN ) Unreal 4 ساخته شده است و (جزء اولین آثار ایرانی است که در این موتور ساخته میشود) ، گرافیک بازی به گونه ای می‌باشد که علاوه بر اینکه بهینه و قابل اجرا بر روی موبایل می‌باشد در عین حال گرافیکی نزدیک به آنچا که بر روی کامپیوتر‌های شخصی و کنسول‌ها اجرا میشود را دارد. طرح کلی گرافیک بازی تلفیقی از گرافیک 2 بعدی از پیش رندر شده و اشیاء 3 بعدی و سیستم ذرات و غیره با نورپردازی دینامیک و استاتیک که به صورت Real-Time رندر می‌شوند و محیطی پویا را بوجود می‌آورد تشکیل شده است.
هم چنین نکته‌ی دیگری که در این بازی قابل ذکر است انیمشین هایی با کیفیت بالا است که در میان Chapter‌ها قرار داده شده است تا داستان بازی را به شکلی متفاوت روایت کند.

داستان و روایت بازی

محور این بازی بر اساس داستان آن است ، داستان بازی در سرزمین Arcturus واقع می‌شود ، پس از گذشت 5 سال از جنگ داخلی در این سرزمین ، جنگ داخلی پایان میابد و صلحی شکننده در این سرزمین حاکم می‌شود ، شما به عنوان فرمانده ای که در این جنگ داخلی شرکت داشته ایفای نقش میکنید، پس از پایان جنگ به پیش خانوداه اش برگشته و در کوهستانی خانه‌ی خود را بنا کرده است و برای زمستان آماده میشود تا زمانی که جنگ بزرگ آغاز میشود و دشمنانی کهنه برای تصرف Arcturus به آن حمله می‌کنند ، حال همه چیز به شما و تصمیماتتان بستگی دارد! آیا قادرید که سرزمینتان را پس بگیرید؟ یا در نهایت شکست می‌خورید؟ داستان بازی به گونه ای نوشته شده است که بخش‌های فلسفی و تعامل با طبیعت و اتحاد و کنار گذاشتن جنگ برای مقابله با دشمن حقیقی را دربر میگیرد و داستان‌ها فرعی و جزئی بسیاری در آن قرار داده شده است.
همچنین ما سعی کردیم داستان پردازی را حتی در تریلر‌های خود رعایت کنیم و تریلر‌ها نیز خود حالت روایتی دارد.
در نهایت شما در سرزمینی سیر خواهید کرد که تمامیه ویژگی‌های آن منحصر به فرد خودش است ، از فصل‌های آب و هوایی تا موجودات و کشور‌های آن.
در قسمت اصلی حتی در هنگام بارگذاری بازی صفحه‌ی بارگذاری حقایقی را در مورد این سرزمین به شما نشان میدهد.

بخش صوتی و موسیقی متن

در این بخش نیز سعی کردیم صدای محیط بگونه ای باشد که فضایی که در آن حضور دارید را برای شما تداعی کند و هر آنچه در صحنه وجود دارد صدایی نیز به آن اختصاص یافته است.

موتور بازی

بازی بر روی موتور نسل جدید Unreal 4 اجرا میشود. این موتور جزء موتور‌های پر قدرت با قابلیت ساخت بازی‌های بزرگ است ، چه از لحاظ گرافیکی و چه از لحاظ فنی. این بازی نیز جزء اولین بازی‌های ایرانی ساخته شده در این موتور می‌باشد.

سایت رسمی Unreal Engine 4

unrealengine.com


قسمت‌های آینده:

توضیحات بالا تنها بخش کوچکی از این عنوان را نشان میدهد! لیست زیر خلاصه آنچه در قسمت‌های آینده خواهید دید را شرح میدهد:

-سیستم ساخت کارکتر که به شما قابلیت تغییر ظاهر کارکترتان را میدهد ( بدون نیاز به پرداخت درون شبکه ای و همه چیز با سکه‌های درون بازی قابل دسترس خواهد بود)

-سیستم ارتقاء کارکتر که به شما این قابلیت را میدهد که کارکتر خود را ارتقاء دهدید و قابلیت‌های متفاوت را به او اضافه کنید


-اصلحه‌ها و لباس‌های متفاوت ، با قابلیت هایی متفاوت که نبرد هایی جذاب را برای شما بوجود می‌آورد


-در قسمت دوم شما بازی را به سبک Semi-Open World تجربه خواهید کرد ، امکان ورود به خانه‌ها را خواهید داشت ولزوما نباید ماموریت اصلی بازی را طی کنید و میتوانید هر موقع که دوست دارید به سراغ آن بروید.


-سیستم چرخش روز و شب و نورپردازی دینامیک

و

......
قسمت‌های آینده با امکانات بسیار زیاد گیم پلی و پازل‌های متفاوت ، در فضا‌های متفاوت این سرزمین و البته داستان و اتفاقاتی متفاوت ارائه میشود.

در نهایت سعی کردیم بازیی برای برای افرادی حرفه ای که به داستان و گیم پلی اهمیت می‌دهند ارائه نماییم. با ترکیب داستان پردازی در بازی آن را به حالت سینمایی نزدیک کرده و تجربه ای متفاوت برای مخاطبین خود فراهم آوریم.

قسمت 0 ، قسمت 1 ساخته شده و قسمت 0 منتشر شده است و قسمت 2 در مرحله ساخت قرار دارد.
تصاویر :
دانلود بازی
4.67 از 6 امتیاز

0 نقد داور

1 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)