جزئیات اثر

نسل متحد پردازنده ها مقاله ارسال شده توسط روزبه سامانی ارسال شده در :۱۳۹۳/۱/۲۹ اثری از :روزبه سامانی درباره اثر :مقاله ای راجب انتخاب معماری x86 به عنوان معماری پردازنده کنسول‌های نسل هشتم و همچنین دلایل استفاده از این معماری
دانلود مقاله
4.5 از 10 امتیاز
امتیاز کل : 65 /100

1 نقد داور

 • دکتر محمدحسین رضوانی ۱۳۹۳/۵/۱۳ ۱۹:۰۸

  این نقد به طور مشترک توسط اینجانب و استاد پویا ایماندار ارائه شده است و امتیاز داده شده میانگین امتیازات هر دو نفر ما است. این اثر به بررسی انواع نسل‌های پردازنده در ساخت کنسول‌های بازی می‌پردازد.
  مطالبی که عنوان شده است مفید و قابل اعتنا بوده و گردآوری خوبی از مطالب مطرح شده در اینترنت، کتاب‌های بازیسازی و نیز درس تاریخچه و سبک شناسی بازی‌های رایانه ای می‌باشد.
  اثر به لحاظ ساختاری خوب سازماندهی نشده است و دارای متنی یکنواخت است که البته برای چاپ در مجلات بازی سازی بسیار مناسب می‌باشد.
  اثر در بیان منظور موفق بوده است. مهم‌ترین ضعف‌های اثر به قرار زیر هستند:
  1- مطالب مطرح شده صرفا یک گردآوری از مطالب رایج می‌باشد که با توجه به کتاب‌ها و سایر مراجع تهیه شده است.
  2- بخش بندی اثر و تقسیم بندی از کل به جزء به طرز مناسبی انجام نشده است.
  3- از مراجع و رفرنس‌ها در متن مقاله به هیچ عنوان استفاده نشده است! حتی وقتی نقل قول‌ها از سوی صاحب نظران این صنعت ارائه شده است باز هم رفرنسی ارائه نشده است که نقل قول مربوطه از کدام کتاب یا سایت ارائه شده است.
  4- نویسنده محترم هیچ تحلیل شخصی از خود ارائه نداده است و فقط به جمع آوری مطالب از گوشه و کنار پرداخته است که البته به عنوان یک اثر مروری قابل توجه است.
  5- شکل‌ها و جداول دارای زیرنویس یا بالانویس نیستند و فاقد توضیحات هستند.
  مطالب این اثر به عنوان اپندیکس و ضمیمه درس تاریخچه و سبک شناسی کاملا قابل استفاده هستند و از این منظر قابل توجه است. ضمن تشکر از نویسنده محترم به جهت مشارکت در بخش مقالات این همایش به اطلاع دوستان محترم می‌رسانیم که درس تاریخچه و سبک شناسی بازی‌های رایانه ای به مرور انواع سبک‌های بازی‌های ویدیویی و تا حدودی سیستم‌های مبارزه می‌پردازدو در بین دروس مصوب دانشگاه بازی سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای در ترم اول قرار دارد.

7 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)