جزئیات اثر

Darkset Night Into The Cave بازی ارسال شده توسط مسعود حیدری پلتفرم ها : Windows ارسال شده در :۱۳۹۳/۱/۱۹ اثری از :ایده پردازی، گرافیک: مسعود حیدری
برنامه نویسی: نیما پور علی
درباره اثر :نام بازی:Darkset Night: Into The Cave
نام استودیو سازنده: Ariana Games Studio
پلتفرم: PC
سبک: پلتفرمر-ماجرایی-فکری
بازی هنور تکمیل نشده و دمویی هم در نظر نگرفتیم.
لازم به ذکر است برای ساخت این بازی به دلیل نبود کافی بودجه تقریبا از اسپرایت‌های اماده استفاده شده است و در خصوص گرافیک تا حدودی از بازیهای خارجی الهام گرفته ایم )
بازی جدید تیم آریانا گیمز یک بازی پلتفرمر سکو بازی-معمایی-ماجرایی و کمی نقش افرینی است. تقریبا از چندین بازی موفق در این سبک‌ها ایده گرفته ایم اما به این معنا نیست معماها و داستان بازی همان هست که در بازی‌های موفق خارجی دیده ایم .
بازیکن نقش دونفر را در بازی ایفا خواهد کرد. شخصیت اصلی بازی یک پسر است که قرار نیست چیزی از زندگی او بدانیم و بفهمیم که اسم او چیست و کجا مشغول به کار است. شخصیت فرعی بازی یک سگ است و همیشه در طول بازی میتوان آن را کنترل کرد.
داستان بازی از این قرار است که روزی شخصیت اصلی بازی در جنگلی به همراه سگ خود به دنبال قارچ می‌گردند تا بعد از اینکه آنها را پیدا کردند به خانه بازگردند اما ناگهان سگ همراه شخصیت اصلی وارد مکانی مخفی یک غار که در جنگل وجود دارد می‌شود و به درون آنجا راه پیدا میکند در همین موقع ما یعنی بازیکن باید به دنبال سگ برویم که بازیکن هم اتفاقی سر از انجا در میاورد و توسط موجودات بیگانه که از سیاره دیگری در انجا تجهیزات فوق پیشرفته دارند، دستگیر میشود حالا هدف شخصیت عوض میشود او باید هم دنبال سگش بگردد و هم از ماجرا این موجودات بیگانه سردراورد.

گیم پلی : روند بازی اینگونه است که ما با گیم پلی متفاوتی مواجه میشویم به منظور دیگر ممکن است وقتی ابتدای بازی در حال چیدن قارچ هستید دیگر همچین بخشی را در طول بازی نبینید و تجربه‌های گوناگونی رو مثل یک ماجراجویی در شخصیت اصلی بازی داشته باشید. بازی مرحله ای نیست بلکه به صورت داستانی روایت می‌شود. از اصلی‌ترین بخش گیم پلی میتوان به حل معما‌ها اشاره کرد در واقع هدف از بازی حل معما‌ها است، به این گونه که بازیکن و سگ در محیطی قرار میگیرند که چندین مکانیک در انجا وجود دارد و باید خودشان را به درب خروجی برساند در اینجا میتوانیم به بازی The Cave اشاره کرد اگر این را بازی کرده باشید میفهمید که حتما باید با همکاری 3-4 نفر که کنترلش فقط دست یک بازیکن است معما‌ها را حل کنید. گاهی وقت‌ها با صحنه‌های سینمایی روبرو میشویم در ابتدا قرار بود داستان بازی بصورت کامیک بوک روایت شود اما برای بهتر جلوه دادن بازی تصمیم عوض شد. علاوه بر معما‌های مختلف، همانطور که اشاره کردم ما میتوانیم چیزهای جدیدی را تجربه کنیم مثل چیدن قارچ در جنگل، فرار از ریزش غار و مکانیک‌های مختلف دیگر که برای روایت بهتر داستان، ساخته می‌شود. همچنین از قابلیت‌های دیگر بازیکن میتوانیم به انتخاب گزینه‌های پیش رو بازیکن اشاره کنیم، به طور مثال ما با زدن دکمه‌ی B کیبورد، شاهد گزینه هایی هستیم که دور بازیکن قرار میگیرد و میتوانیم هر گزینه ای که قابل انتخاب است را برگزینیم بطور مثال ما با گزینه دستور به سگ این اجازه را به او میدهیم که کنترل او دست بازیکن بیفتد یا همان سوییچ بین بازیکن انجام بگیرد. یا با صدا در اوردن سگ حواس دشمنان را پرت کنیم. یکی از گزینه‌های دیگر پرتاب سنگ به جای دیگر است تا حواس دشمن پرت شود تمام این گزینه‌ها بستگی به خودتان دارد اما اینکه چگونه بتوانید ان‌ها را انجام دهید باید دنبال ایتم‌های مختلفی در بازی باشید که از راه کشتن دشمنان به دست می‌آیند.
به دلیل کمبود نیرو و سرمایه و اینکه ما فقط دونفر هستیم، ساخت این بازی برای تیم ما کمی دشوار است و پروژه به کندی جلو می‌رود.
تصاویر :
3.28 از 40 امتیاز

0 نقد داور

26 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)