جزئیات اثر

سفر به جام جهانی فصل اول دفترچه خاطرات بازی نامه ارسال شده توسط علی دین جو ارسال شده در :۱۳۹۳/۲/۲۳ اثری از :علی دین جو درباره اثر :داستانی که پیش روی شماست، قصه‌ی هزار و یک شب فوتبال ایران است. فوتبالی که در کشور ما میلیون‌ها طرفدار دارد و عمده‌ی آن‌ها جوانان این مرز و بوم می‌باشند. این داستان مجموعه ای از سخن‌های ناگفته‌ی هزاران جوان عاشق فوتبال است. جوانانی که با تمام وجود و از سر عشق و علاقه برای فوتبالیست شدن در این کشور تلاش می‌کنند. این داستان حاصل دیده‌ها و شنیده‌های بنده و دوستان فوتبالیستم می‌باشد که با کمی تخیل به رشته‌ی تحریر در آمده است. شاید جمله‌های اغراق آمیزی در داستان به چشم بخورد، اما شالوده‌ی اصلی این قصه همان است که گفته شد. نثر داستان به زبان عامیانه است و قصه از طرف شخصیت اصلی داستان روایت می‌شود.
فصل اول این داستان در حال حاضر برای بازی پلتفورم " سفر به جام جهانی – فصل اول : دفترچه خاطرات " که در واقع اقتباسی از متن پیش رو است، مورد استفاده قرار گرفته است. بازی در واقع از انتهای داستان فصل اول آغاز میشود و شما در انتهای بازی متوجه هدف کاراکتر اصلی بازی یعنی " امید پایدار " برای جستجو در ایران و کشورهای دیگر خواهید شد.
نیازی به معرفی کاراکترها در این قسمت نمیبینم، چراکه در داستان به طور کامل به آن‌ها پرداخته ام. امیدوارم که به جای ساخت بازی‌های رایانه ای از روی داستان‌های خیالی و گه گاه بی محتوا، بازی هایی ساخته شوند که مشکلات و موانع پیشرفت کشورمان را بررسی کنند؛ خاطرات گذشته‌ی این مرز و بوم و جان فشانی‌های بزرگان آن را به تصویر بکشند؛ و در مجموع آنچه که این سرزمین مقدس را به سوی بهتر شدن پیش می‌برد دستمایه‌ی ساخت بازی‌های رایانه ای قرار دهند. این امر البته نیازمند حمایت مالی ارگان‌های دولتی و خصوصی می‌باشد تا با یاری خداوند، بازی‌های ایرانی به کمال برسند. در دنیای امروز ( البته از نظر بنده ) بازی‌های کامپیوتری کتاب هایی هستند که با ورق زدن آن‌ها به وسیله‌ی موس، کیبورد و صفحه‌های تاچ ، به جای آشنایی با یک شخص یا یک محیط، ما به خود آن‌ها تبدیل می‌شویم و با تمام وجود آن‌ها را می‌بینیم و لمس می‌کنیم. چه فرصتی بهتر از این می‌تواند ما را در راه به تصویر کشیدن موارد یاد شده در بالا یاری کند؟
یادمان نرود که شاید روی کاغذ از غول‌های بازی سازی دنیا عقب باشیم، اما ما همان مردمی هستیم که حتی اگر دانش را در ثریا ببینیم، به آن دست خواهیم یافت. پس انشاالله وعده‌ی ما در ثریا باشد.
تصاویر :
امتیاز کل : 30 /100

1 نقد داور

  • کسرا کریمی طار ۱۳۹۳/۴/۲۰ ۲۰:۰۷

    شاید بتونه رمان جالبی بشه ؛ اما بازی ؟ این همون چیزی هست که شما باید دربارش تحقیق کنید : نحوه بازینامه نوشتن و تفاوت هاش با داستان نویسی.

0 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)