جزئیات اثر

خط و نقطه بازی ارسال شده توسط پیمان انصاری پلتفرم ها : اندروید ارسال شده در :۱۳۹۴/۲/۲۷ اثری از :پیمان انصاری
حامد پروانه
درباره اثر :بازی ”نقطه نقطه“ که با نام‌های دیگری مـانند ”نقطه و خط“ ، ”نقطه و جعبه“ و به طور کلی ”نقطه بازی“ نیز شناخته میشود، یک بازی قدیمی است که روی کاغذ و با حداقل دو بازیکن انجام میگرفته است. این بازی اولین بار در سال ۱۸۸۹ میلادی توسط ”ادوارد لوکاس“ معرفی و منتشر شد و در گذشته محبوبیت زیادی در بین ایرانیان داشته است و به ندرت میتوان کسی را یافت که این بازی را انجام نداده باشد یا نامی از آن نشنیده باشد.
روند بازی به این صورت است که ابتدا یک صفحه توسط نقطه هایی به صورت چهار ضلعی شبکه بندی میشود و بازیکنان حق دارند به نوبت، دو نقطه را توسط خطوط عمودی و یا افقی به هم وصل کنند. بازیکنی که در نوبت خود یک مربع ۱ در ۱ را تشکیل دهد، نام خود را در مربع نوشته و ۱ امتیاز میگیرد و حق دارد یک خط دیگر به عنوان جایزه رسم کند. این روند تا وصل شدن تمام نقطه‌ها به هم تکرار میشود و در پایان، بازیکنی برنده میشود که بیشترین امتیاز یا در واقع بیشترین خانه را تصاحب کرده باشد.
تصاویر :
دانلود بازی
2.25 از 4 امتیاز
امتیاز ایده وطراحی بازی : 17 /100
امتیاز گرافیک و موسیقی : 15 /100
امتیاز فنی : 25 /100

1 نقد داور

 • تیم داوری بخش گیم ۱۳۹۴/۴/۱۲ ۱۲:۰۷

  انتخاب موسیقی آرامش بخش مناسب بود. گرافیک خیلی پایین‌تر از حد انتظار بود، ایده بازی نقطه خط تکراری است و قبلا بارها پیاده شده است. می‌توانید از آنها الگو بگیرید تا کیفیت بازی خود را بهتر کنید.
  -
  چنین بازی ای اگر قابلیت دونفره با دیوایس دیگری داشت خیلی خوب میشد در غیر این صورت جذابیتی نداره.
  -
  کار با دکمه‌ها راحت نیست. از نظر هنری زیبایی ندارد.
  -
  اجرا نشد
  -
  اجرا نشد
  -
  متاسفانه بازی دارای مشکلاتی در قسمت طراحی منوهاست و رابط کاربری خوبی ندارد. به علاوه طراحی مراحل به خوبی انجام نشده و بعضی از خانه‌ها بیرون از View بازی هستند.

2 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)