جزئیات اثر

نقد و بررسی شبگرد مقاله ارسال شده توسط حامد زاحدی ارسال شده در :۱۳۹۴/۵/۳ اثری از :حامد زاحدی درباره اثر :با درود.
توضیحات تکمیلی در انتهای مقاله عرض شده است.
موفق باشید
دانلود مقاله
5 از 2 امتیاز
امتیاز کل : 40 /100

1 نقد داور

 • دکتر محمدحسین رضوانی ۱۳۹۴/۶/۱۷ ۲۰:۰۹

  این اثر به بیان مشخصات و ویژگی‌های برتر برای بازی شبگرد می‌پردازد و تاکید آن بر روی محتوا، داستان، گیم پلی، گرافیک و موسیقی این بازی می‌باشد. این اثر برای قرار گرفتن در بخش مقالات مجلات بازی سازی مناسب است لیکن به دلیل آنکه هیچ تحلیل خاصی ارائه نمی‌دهد و صرفا به بررسی توصیفی یک بازی می‌پردازد مناسب برای داوری در بخش مقالات این همایش نمی‌باشد.
  اثر به لحاظ ساختاری خوب سازماندهی نشده است و اسلوب مقالات علمی این همایش را که در آثار برتر مشاهده می‌کنیم دارا نیست. اثر با یک دید حمایتی از بازی شبگرد نوشته شده و نویسنده در بسیاری از توصیفاتش، شیفتگی خود نسبت به این اثر را ابراز نموده و به نوعی تحت تاثیر آن قرار گرفته است. البته در اینکه بازی شبگرد یکی از تولیدات فاخر هنر-صنعت گیم ایران می‌باشد هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد لیکن نقد توصیفی این بازی و عدم ارائه تحلیل کمی و صرفا بسنده نمودن به تحلیل‌های کیفی نمی‌تواند اثر نوشتاری را قابل رقابت با سایر آثار این همایش نماید.
  نهایتا به لحاظ قواعد نوشتاری و علمی، نمی‌توان این اثر را خصوصا به دلایل زیر مورد داوری موثر قرار داد:
  1- بیان مطلب به صورت توصیفی است و هیچ تحلیل خاصی توسط خود نویسنده صورت نگرفته است.
  2- از مراجع و رفرنس‌ها استفاده نشده است.
  از نویسنده مقاله، جناب آقای حامد زاحدی به دلیل مشارکت در بخش مقالات این همایش صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم. همانگونه که ایشان خود نیز در پایان اشاره کرده اند این نقد و بررسی توسط خود ایشان در زمان انتشار بازی شبگرد در سایت گیمفا منتشر شده است.

1 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)