جزئیات اثر

قانون کپی رایت و تولیدات ایرانی مقاله ارسال شده توسط احمد کرمی ارسال شده در :۱۳۹۴/۲/۲۸ اثری از :احمد کرمی درباره اثر :مروری بر قانون کپی رایت و چند توصیه در رابطه با تولیدات ایرانی
تصاویر :
دانلود مقاله
5 از 2 امتیاز
امتیاز کل : 25 /100

1 نقد داور

 • دکتر محمدحسین رضوانی ۱۳۹۴/۶/۱۹ ۰۸:۰۹

  این اثر به بیان نکاتی برای فرهنگ سازی عمومی در خصوص رعایت قانون کپی رایت توسط آحاد افراد جامعه می‌پردازد. اگر اشتباه نکنم آقای کرمی چهار یادداشت برای این همایش ارسال کرده است که همگی دارای ضعف‌های مشابه هستند. مجددا به این ضعف‌ها اشاره می‌کنیم: مطالب بیان شده صرفا حالت توصیه ای دارد و هیچ تحلیل خاصی که برگرفته از آنالیز داده‌ها و یا روش تحقیق باشد پشت آن نیست! به روش تحقیق و مراجع اصلا اشاره نشده است. باز هم تاکید می‌کنیم که اصلا نمی‌توان نام مقاله را بر روی این گونه یادداشت‌ها گذاشت. ای کاش آقای کرمی به جای ارائه این تعداد یادداشت، انرژی و زمان خود را فقط روی یک اثر می‌گذاشت تا بتواند آن را به اسلوب صحیح یک مقاله درآورد. البته موضوعاتی که ایشان در آثار خود بدان اشاره کرده است موضوعاتی کلان و مهم در صنعت بازیسازی هستند و ارزش راهبردی بالایی دارند.
  به هر حال تاکید می‌کنم این اثر، حداکثر یک پاورقی است نه مقاله و بیان آن کاملا به دور از شیوه نگارش و ارائه مطالب علمی انجام گرفته است. مهم‌ترین ضعف‌های اثر به قرار زیر هستند:
  1- اثر به فرمت یک مقاله نوشته نشده و هیچ توجهی به Template ارائه شده از سوی مسئولین همایش نشده است! حتی چکیده و نتیجه گیری و سایر قسمت‌های بدیهی مقالات علمی در اینجا به چشم نمی‌خورد!
  2- از مراجع و رفرنس‌ها در متن اصلا استفاده نشده است!
  3- نویسنده محترم فقط به بیان نظرات خود پرداخته است و مقایسه تطبیقی با سایر نظرت انجام نداده است.
  4- نتیجه گیری پایانی در مورد اثر وجود ندارد!
  با این حال، از آقای احمد کرمی به جهت مشارکت در بخش مقالات این همایش تشکر می‌کنیم و امیدواریم در سال‌های بعد با دیدی تحلیلی و به دور از عجله اقدام به ارسال اثر نمایند.

3 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)