جزئیات اثر

Simorgh-سیمرغ بازی ارسال شده توسط محمدرضا عمویی پلتفرم ها : Windows ارسال شده در :۱۳۹۴/۵/۱۷ اثری از :محمدرضا عمویی
گویندگان:
مهرداد راکی توللی-محمدرضا عمویی-مسعود احمدی
درباره اثر :توضیحات عمومی:
سیمرغ یک مرحله بخش تک نفره برای بازی ویدیویی آرما 2 می‌باشد که بر اساس واقعه ای مربوط به سال اول جنگ ایران و عراق است.
در 7 دسامبر سال 1980، احمد کشوری در سن 27 سالگی به همراه کمک خلبان خود رحیم پزشکی، همراه با دیگر بالگرد کبرا به خلبانی علی اکبر شیرودی، و یک بالگرد جت رنجر 206، عملیات عاشورا با هدف نابودی کاروان نظامی عراقی که در حال حرکت به سمت ایران در نزدیکی مرز ایلام بود را آغاز کردند.
کاروان منهدم شد اما دو جنگنده عراقی میگ 21 در حال نزدیک شدن بودند. کشوری به دو بالگرد دیگر دستور بازگشت می‌دهد و میگهای عراقی را به سمت پدافند هوایی ایران می‌کشاند. جنگنده‌ها به بالگرد کشوری حمله کرده و باعث سقوط آن می‌شوند. بالگرد نجات جت رنجر، کمک خلبان پزشکی را نجات می‌دهد اما به علت حمله مجدد جنگنده‌ها مجبور به فرار و ترک محل می‌شود و پیکر کشوری در محل سانحه باقی می‌ماند.
پدافند هوایی سهند نیروهای ایرانی یکی از میگهای 21 را منهدم کرده و میگ دومی نیز منطقه را ترک می‌کند.
پیکر کشوری به کرمانشاه منتقل و پس از آن در قطعه 24 قبرستان بهشت زهرای تهران دفن می‌شود.

لینک تالار گفتگو و دانلود این مرحله:

http://forums.bistudio.com/showthread.php?193821-SP-Simorgh

توضیحات سازنده:
این مرحله/mission را تحت engine بازی آرما 2/ArmA 2 ساختم که حاصل کاری یک ماهه بود و در اون از کدها و اسکریپتهای مختلف که تحت این بازی قابل عمل کردن بود استفاده کردم.
همچنین از چهار مود/Mod ارائه شده بنام‌های Iranian Forces Mod (مود نیروهای ایرانی)، Iraqi Army of The Saddam Era (ارتش عراق دوران صدام)، F-A-T-A by Minimalaco (نقشه/terrain مناسب و مشابه منطقه ایلام)، CBA (افزونه ای ضروری برای عمل کردن سایر مودها) استفاده کردم تا سرانجام این مرحله رو ساختم.
همچنین از گویندگانی که با دقت و کیفیت در استادیو دانشکده موسیقی دانشگاه شیراز کار اجرا،ضبط و در نهایت ارسال صداها رو بعهده گرفتند نیز بهره بردم.

برای تجربه و بازی کردن این کار بازیکن باید نسخه بازی ArmA 2 ساخته شده توسط کمپانی bohemia در کشور چک رو داشته باشد که ترجیحا نسخه اصل یا کرکی مطابق v1.62 باشد و همچنین اجرای مودهای مذکور که رایگان هستند.

این کار رو با دقت و برا اساس وقایع مربوط به عملیات عاشورا که اخرین عملیات احمد کشوری بود و براساس گفته‌ها و صحبتهای کمک خلبان ایشان آقای رحیم پزشکی و همچنین علی اکبر شیرودی و دیگر شخصیتهای مورد مصاحبه در مستند 270 درجه‌ی غربی (پخش شده از صدا وسیمای جمهوری اسلامی) و اسناد و خبرهای دیگر رسانه‌ها جمع آوری و پیاده کردم.
هدفم ازین کار از ابتدا فقط نمایش آن واقعه تحت بازی پرطرفدار آرما بود که در نهایت به علت استقبال بازیکنان و هموطنان عزیز قصد معرفی اون رو به نهادهایی چون شما گرفتم.
امیدوارم مورد توجه و استقبال بیشتری واقع شود.
با تشکر

لینک ویدویی از تمام اجرای مرحله در بازی:
https://www.youtube.com/watch?v=ZgzGBClYJC0

لینک تالار گفتگو در جامعه بازیکنان آرما:
https://forums.bistudio.com/topic/183395-sp-simorgh/

0 نقد داور

2 نظر (نمایش فقط برای صاحب اثر)